Meistä

Suomen Avustajapalvelut on kotimainen henkilökohtaisen avun laatujohtaja. Palvelemme asiakkaita koko Suomen alueella satojen ammattilaisten voimin. Meillä asiakas on aina etusijalla.

Olemme olemassa edistääksemme ihmisten välistä tasavertaisuutta. Toimintaamme ohjaa asiakkaan itsemääräämisoikeuden ja valinnanvapauden tukeminen, vastuullinen toiminta sekä kasvollinen kotimainen yrittäjyys.

Suomen Avustajapalvelut on 100% kotimainen yhtiö. Toimintaamme ohjaavat arvot voidaan kiteyttää seuraavaan kolmeen sanaan ”kotimainen vastuullinen yrittäjyys”. Voit tutustua Suomen Avustajapalveluihin toimintaa ohjaaviin arvioihin tarkemmin kohdasta ”vastuullisuus”.

Asiakkaamme itsemääräämisoikeuden kunnioittaminen on toimintamme tärkein yksittäinen kulmakivi. Henkilökohtaisen avun asiakkaanamme saat itse määrittää, miten palvelua tuotetaan ja kuka sinua avustaa.

Tuotamme palveluitamme valtakunnallisesti koko Suomen alueella henkilökohtaisen avun palvelusetelillä. Uskomme, että henkilökohtaisen avun palvelut kehittyvät vain asiakkaan aidon valinnanvapauden kautta sekä itsemääräämisoikeutta kunnioittaen.

Meidän tehtävämme on mahdollistaa asiakkaallemme itsensä näköinen onnellinen ja sujuva arki.

Mikäli olet kiinnostunut palveluistamme, voit tiedustella meiltä täysin sitoumuksetta kuntasi avustajatilanteesta numerosta 050 434 4456 tai täyttämällä asiakaslomakkeen. Autamme ja neuvomme mielellämme. Teemme tämän aina täysin sitoumuksetta.

Talousjohtaja, Perustaja

Taneli Tenhovuori
taneli.tenhovuori@suomenavustajapalvelut.fi
050 434 4032

Palvelujohtaja
Uusimaa

Tomas Beauregard
tomas.beauregard@suomenavustajapalvelut.fi
050 555 8823

Palvelujohtaja
Pirkanmaa

Annika Saar
annika.saar@suomenavustajapalvelut.fi
050 554 0077

Palvelukoordinaattori
Pirkanmaa

Satu Tulla
satu.tulla@suomenavustajapalvelut.fi
050 434 4066

Palvelujohtaja
Muu Suomi

Satu Seppänen
satu.seppanen@suomenavustajapalvelut.fi
050 434 4029

Palvelukoordinaattori
Helsinki

Yusuf Omar
yusuf.omar@suomenavustajapalvelut.fi
050 434 4065

Palvelukoordinaattori
Keski- ja Itä-Uusimaa

Vilma Lahtinen
vilma.lahtinen@suomenavustajapalvelut.fi
050 353 0402

Palvelukoordinaattori
Vantaa & Kerava

Annika Ojala
annika.ojala@suomenavustajapalvelut.fi
050 551 1145

Palvelukoordinaattori
Vantaa & Kerava

Jasmin Tontti
jasmin.tontti@suomenavustajapalvelut.fi
050 336 6550

Milka Flemmich
Perhevapaalla

Palvelukoordinaattori
Länsi-Uusimaa

Anniina Kanto
anniina.kanto@suomenavustajapalvelut.fi
050 370 7755

Palvelukoordinaattori
Pirkanmaa

Tanja Lahtela
tanja.lahtela@suomenavustajapalvelut.fi
050 552 2670

Palvelukoordinaattori
Varsinais-Suomi, Satakunta, Kanta-Häme

Tiia Santala
tiia.santala@suomenavustajapalvelut.fi
050 551 1102

Palvelukoordinaattori
Kymenlaakso

Konsta Koskinen
konsta.koskinen@suomenavustajapalvelut.fi
050 353 0303

Palvelukoordinaattori
Muu Suomi

Henry Vidkopp
henry.vidkopp@suomenavustajapalvelut.fi
050 551 1108